top of page

Tegevused

Õpilaskonkurss 7.-8. klassidele

"Русский язык - интересно и просто!" konkurss toimub 18. jaanuaril 2023 Jüri Gümnaasiumis. Oodatakse kuni 4 õpilast igast koolist. Ajakava:

13:30 - registreerimine avatud;

14:00 - koostöine mäng võistkondades; 
15:30 - autasustamine.

Sellel korral on teemaks "В мире увлечений". Võistlus toimub erinevates jaamades, kus õpilased lahendavad erinevaid hobidega seonduvaid ülesadeid. 

Osalustasu on 5 eurot/õpilane. Registreerimine SIIN.

****

VÕS meedias

Eva Viidemann, Tatjana Trojanova https://epl.delfi.ee/artikkel/92320169/milleks-meile-vene-keel

Eva Viidemann Radio4 https://r4.err.ee/1608095080/zachem-jestoncam-uchit-russkij-jazyk

Eva Viidemann Eesti Päevaleht https://epl.delfi.ee/artikkel/120069686/vene-keele-esiopetaja-arge-muretsege-see-keel-kaob-eesti-koolidest-iseenesest

Eva Viidemann Vikerraadio https://vikerraadio.err.ee/1608721432/uudis-lauri-varik/531ef0df68ed48992438529b7ba2d95d?fbclid=IwAR2TRWsL3F4d0bGsx5J5v_95KoH_UNApX4b4hNl9M3e-G0LZBETMGagrzng

Natalia Tšuikina https://www.mke.ee/mnenie/intervyu-s-dotsentom-tallinnskogo-universiteta-nataliej-chujkinoj-yazyk-nikuda-ne-ischeznet-esli-na-nem-obshchatsya

Eva Viidemann Столица https://stolitsa.ee/index.php/estoniya/viydemann-uchit-russkiy-otlichnyy-sposob-mozgovogo-treninga

Eva Viidemann Õhtuleht https://www.ohtuleht.ee/1075806/govorite-po-chelovecheski-riik-lopetab-vene-keele-valitsemise-koolide-teise-voorkeelena

***

Tartusse inspiratsiooni järgi

august 2022

Juba traditsioonilised algab uus õppeaasta VÕSi seltsi liikmete kohtumisega suvepäevadel. Sel korral kohtusime tudengite pealinnas Tartus. Valik polnud juhuslik - 2022. aastal tähistatakse silmapaistva Tartu semiootiku ja kirjandusteadlase Juri Lotmani juubelit. 

 

Ekskursiooniga Juri Lotmaniga seotud kohtadest me oma ühist seiklust ka alustasime. Suurepärase giidina jutustas lugusid J. Lotmanist Tartu ülikooli emeriitprofessor Ljubov Kisseljova. 

 

Pärast ekskursiooni külastasime Tartu Waldorfgümnaasiumi. Ajalooõpetaja Meelis Sügis tutvustas meile waldorfõpetuse põhimõtetega ja selgitas, kuidas nende majas õppe- ja huvitegevus toimetab. Vene keele õpetaja Vaike Perlin tegi kiire sissejuhatuse vene keele õpetamisse selles waldorfkoolis. Ta näitas, kuidas nad töötavad sõnavaraga aktiivselt, et õpilasi motiveerida õppimises osaleda. Saime tõdeda, et juba on harjutud projektorite ja muude digivahenditega klassis, et vahelduseks oli värskendav näha klasse, kus digivahenditel kohta ei ole. Sellest hoolimata oli kolleegidelt palju õppida - kuidas teadlikult tehnikale öelda ei ja eelistada lapse loomulikku arendamist ja loomingulist eneseväljendust. 

 

Ühise õhtusöögi kõrvale arutasime nii möödunud kui algavat õppeaastat ning VÕSi läheneva juubeliaasta tähistamist. Lisaks sellele ootas liikmeid kaasahaarav kirjandusele ja Tartule pühendatud viktoriin. Selle meeleoluka viktoriini ettevalmistuse eest ütleme suur aitäh Aleksandra Novaševskajale.

 

Teisel päeval tutvusime Rahvusarhiiviga Tartus. Saime teada, kuidas säilitatakse erinevaid dokumente ja ajalooürikuid, millised on enim levinud plekid ning mis tekitab suurimaid kahjusid. Uus Rahvusarhiivi hoone on väga uhke! 

 

Need kaks päeva Tartus täiendasid meid nii teadmiste, kogemuste kui energiaga eelseisvaks õppeaastaks. 

Täname meie Tartu kolleege abi eest ettevalmistustel: Natalia Zinakova, Jelena Karajeva, Julia Mnogolessova.

__________

Kuidas õpetajad muuseumis käisid

Mis seostub Sinul vastlapühadega (maslenitsa)? Pannkoogid, tee, lõbusad mängud ja meeldiv kevadeootus? Kõige selle järgi läksidki õpetajad veebruaris 2022 Vabaõhumuuseumisse Setu talusse. Me ei tutvunud mitte ainult maslenitsa ammuste traditsioonidega ja sümbolitega, vaid saime minna taluperenaise rolli, kes varahommikul alustab pliinide küpsetamise ja samovari kütmisega. Meie kohtumine oli niivõrd hingekosutavalt rõõmus, et otsustasime järgmiseks suureks pühaks - pashaks - tagasi tulla.

Ja nii me 26. aprillil kohtusimegi Setu talus uuesti, et tutvuda erinevate slaavi rahvaste, vanausklike ja õigeusklike pasha traditsioonidega. Giid jutustas meile erinevatest ilmalikest traditsioonidest, mille hiljem kristlased üle võtsid. Saime teada, kuidas maal pashat tähistati: mida mängiti, kuidas tervitati, millega laud kateti. Töötoa kulminatsiooniks oli seitsmekihilise pasha kulitši valmistamine vanausuliste retsepti järgi, millele igaüks sõna otseses mõttes käe külge sai panna. Muuseumist lahkudes pakkus keegi seltskonnas, et võiks ka jõulutraditsioonidega samal viisil tutvuda - häid traditsioone tuleb tekitada ja hoida!

________

Ja nii võitsidki tarakanid.... 

Laupäeval, 15. jaanuaril toimus Tallinna Arte Gümnaasiumis traditsiooniiline 7.-8. klasside õpilaste konkurss "Vene keel - huvitavalt ja lihtsalt!" Kornei Tšukovski juubeli auks. Inspireerituna tema loomingust valmistasid juhatuse liikmed Lilia Bulai ja Jelena Panfilova mängud ja ülesanded, mis põhinesid tema jutuste järgi tehtud multifilmidel. 

Vaatamata keerulisele ümbritsevale olukorrale leidusid julged õpilased ja õpetajad, kes said konkursist osa võtta. Osales 32 õpilast erinevatest Harjumaa koolidest ning kõige kaugem kool oli Kohtla-Järvelt. 

Kõiki osavõtjaid ootas kingikott. Esimesi kohti oli õnn välja anda lausa kolm! 
Sügav kummardus ja tänu meie sponsoritele:
Koolibri www.koolibri.ee
Tallinna ülikool www.tlu.ee
Super Skypark www.superskypark.ee
Tallinna Keskraamatukogu www.keskraamatukogu.ee
GoTravel www.gotravel.ee
Vene Teater www.veneteater.ee
Tallinna Arte Gümnaasium 

Samuti täname õpetajaid, kes õpilasi konkursile saatsid ja neile kaasa elasid! 

_____

Konkursi "Venepärane meie ümber" tulemused

Sellel aastal jäi arusaadavatel põhjustel ära traditsiooniline võistlus "Русский язык - это просто и легко!". Me ei saanud siiski kasutamata jätta võimalust õpilastel näidata oma loomingulist potentsiaali! Nagu pea kõik asjad sel aastal kolis seegi konkurss virtuaalsesse. 

Konkursi eesmärkideks olid soov suunata õpilasi nägema vene keele või kultuuri objekte enda ümber. Õpilaste ülesanne oli lühidalt ja loominguliselt jutustada selle objektist vene keeles. 

Meile laekus 40 tööd, 16 neist said lõppvooru ja võistlesid publiku lemmiku tiitli nimel. Lisaks sellele märkis žürii eraldi 5 loomingulist nominatsiooni. 

Esiletõstetuks said

Arseni Pilipenko - "Parim jutustaja"

Rasmus Schipai ja Henry Sihver - "Originaalne leid"

Ronja Orav - "Südamlik jutustus"

Sofia Saskia Jürlau - "Lapselik siirus"

Stella Arabella Lily Fry - "Lõbus reportaaž loomade integratsioonist"

Kaisa-Kairiin Pärile - "Publiku lemmk"

https://youtu.be/Uhq3Ch-fYj8 

_____

Konkurss "Venepärane meie ümber" plakat ja info on siin

Konkursile on oodatud osalema 3.-12. klasside õpilased. Ootame fotot, mida saab audiotekst, milles on konkursi teema loominguliselt avatud. Parimad tööd mitmes kategoorias saavad auhinnatud. Tööde esitamise periood 15.02-12.03.2021.

Tingimused:

  • Osaleda võib nii individuaalselt kui grupis. Grupi suurus kuni 3 inimest. 

  • Audiotekst peab olema loodud ja esitatud sama(de) õpilas(t)e poolt. Individuaaltöö helifaili pikkus on kuni 30 sek, grupitöö helifail kuni 50 sekundit. Grupitöö puhul peavad kõik grupiliikmed esinema. 

  • Tööd saata rki.estonia@gmail.com. Teema "Konkurss", kindlasti kirjutada ka õpilas(t)e nimi, klass, kool ja e-mail ning juhendaja õpetaja nimi, e-mail. 

  • Konkursi tulemused kuulutatakse välja 1. aprillil 2021.

Edu konkursil!

____

Tagasivaade aastale 2020

Vaatamata raskustele, mis meie teele 2020. aasta tõi, oli VÕSi töö edukas. 

Projekt VÕSi ja VYKKL

Kõige suurem töö oli Vene Keele ja Kirjanduse Õpetajate Assotsiatsiooniga üheskoos projekti  "Tulevikku vaatav vene keeles õpetaja: professionaalse kapitali arendamine muutunud oludes" kirjutamine. Projekti eesmärgid: uurida eritaažkeele (pärandkeele) õpetamise metoodikaid ja leida ühine pinnas nii vene keele kui võõrkeele kui emakeele õpetamiseks. Seoses kujunenud pandeemilise olukorraga ei olnud kahjuks võimalik ühtegi tegevust läbi viia ja projekt on külmutatud kuniks olud võimaldavad reisimist. 

Aktiivne töö õpilastega

Aasta algul toimus traditsiooniline konkurss 7.-8. klasside õpilastele "Vene keel - kerge ja lihtne!". Sel korral olid kõik ülesanded seotud Peterburi ajaloo ja kultuuriga. Meid võõrustas Peetri Põhikool. Õpilased said auhindadeks palju väärtuslikke kingitusi ja uusi teadmisi. 

Kohtumised õpikute autoritega

VÕSi liikmete hulgas (sh juhatuses) on üsna populaarsete õpikute autorid. Sellel aastal korraldas VÕS koostöös kirjastuse Argoga kaks tasuta seminari Tartus ja Tallinnas. Seminaridel selgitati õpetajatele, kuidas võimalikult efektiivselt kasutada "Вверх по лестнице" õpikusarja. Kõik materjalid nendelt kohtumistelt on saadaval e-Koolikotis. Oli väga meeldiv tõdeda, et kolleegidel on huvi selliste kohtumiste vastu - igal seminaril osales vähemalt 50 õpetajat. 

Töötoad Lilia Bulailt

Jaanuaris ja veebruaris viis Tallinna Arte Gümnaasiumi õpetaja Lilia Bulai läbi töötoad erinevate IKT-vahendite kasutamise kohta vene keele tundides. Septembris toimunud seminaril näitas Lilia, millised võimalused on interaktiivsete töölehtede koostamiseks. 

Ei saa jätta märkimata, et Lilia on suurepärane lektor. Tema materjal on väga selgelt edastatud, struktureeritud ja lihtsasti mõistetavad; mängleva kergusega valdab õpetatavaid keskkondasid. Lilia on väga sümpaatne, tähelepanelik ja inimlik lektor. Ta leiab igale õpilasele aega, abistab, innustab. 

Sügisseminar

Septembris toimus suur ja innustav kohtumine meie liikmetele. Ümarlaua ajal arutasid õpetajad distantsõppel saadud kogemusi ja nippe, tõid välja peamised vead ning jagasid kasulikke leide ja lahendusi. Peale selle toimus Lilia Bulai töötuba interaktiivsete töölehtede koostamiseks. 

Tugi õpetajatele

Mööduv aasta ei olnud lihtne. VÕSi juhatus soovis toetada oma liikmeid: distantsõppe ajal ilmus meie kodulehel ja Facebooki lehel nippe, nõuandeid, soovitusi õpetajalt õpetajale. Õppeaasta lõpus oli loominguline konkurss distantsõppe teemal. Esseede ja luuletuste autorid said meened sügisseminaril. 

Sotsiaalmeedia ja meedia

2019/2020. aastal töötas VÕS oma kodulehe uuendamisega, aktiivse Facebooki lehe haldamisega. Lisaks sellele uuendasime me logo. 

Möödunud aastal avaldasime regulaarselt materjale oma tegevustest mitte ainult eespool nimetatud vahendites, vaid ka rahvusvahelises võõrkeeleõpetajate lehes Nordic Baltic Newsletter. 

Oktoobris esines VÕSi esindaja TV3 saates "Duubel", kus räägiti nüüdisaegsest vene keele õpetamisest.

Aktiivne kodanikuühendus

Meie ühendus osaleb aktiivselt Eesti hariduspoliitika kujundamises. Sellel aastal olid teemadeks põhikooli lõpueksamid distantsõppe ajal, õpetajate tööülesanded ja järelkasv.

Aasta aktivist

Eva Viidemanni jaoks oli esimene VÕSi juhatuse esimehe aasta väga tihe: distantsõpe ja sellega seonduv õpetajate tugi, öötundideni kestvad koosolekud aineühenduste koostöövõrgustikuga, uusi töövorme rakendades VÕSi töö korraldamine. On hea meel tõdeda, et Eva sai sellega suurepäraselt hakkama ja osales erinevatel koosolekutel ja seminaridel, tegi tulemuslikku koostööd teiste aineseltsidega, esines televisioonis ja ajalehtedes. 

Sellise kolossaalse koormuse juures leiab Eva jõudu ja innustust loomingulisteks tundideks. Ei saa jätta märkimata, et tema kooli juhtkond toetas teda - sellel aastal sai Eva aasta õpetaja galal nominendiks kui aasta põhikooliõpetaja. 

---

EESTI VÕÕRKEELEÕPETAJATE LIIDU

6. sügiskonverents

Lõimime loovalt!

 

AEG: 27. november  2020

KOHT:Tallinn, hotell Hestia Hotel Europa (Paadi 5, Tallinn)

Olete oodatud Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu 6. sügiskonverentsile!

 

Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit on katusorganisatsioon Eestis tegutsevatele võõrkeeleõpetajate aineühendustele ja võõrkeeleõpetajatele, kel puudub oma aineühendus. 

Katusorganisatsiooni tegevuse eesmärgiks on keelelise mitmekesisuse toetamine, keeleõppe populariseerimine, võõrkeelte oskuse ja võõrkeeleõpetaja elukutse väärtustamine, keeleõpetajate professionaalse arengu toetamine.

Sügiskonverentside traditsioon sai alguse 2015. aastal. Sügiskonverentside tähelepanu keskpunktis on olnud digiajastu võõrkeeleõpetus ja -õpetaja, omanäolised koolid, keele õppimise ja õpetamise mittetraditsiooniliste võimaluste tutvustamine, õppija motiveerimise võimalused, õpetaja toetamine.

 

2020. aasta sügiskonverentsi võtmesõnadeks on

                                        LOOVUS, LÕIMIMINE, ÕPPIJAKESKNE ÕPETAMINE.

 

6. sügiskonverentsi teemad 

·       Omanäolised koolid: mida on meil neilt õppida õpilaste loovuse arendamise ja õppeainete lõimimise valguses.

·       Teistmoodi õpe: võõrkeelte õppe mitmekülgsus, õppija toetamise võimalused,

kaasav ja praktiline keeletund, loovuse arendamine keeletunnis.

·       Võõrkeeleõpetaja professionaalse arengu toetamise võimalused koostöiseks õpetamiseks.

Konverentsi formaat ja töökeeled

Plenaarettekanne Euroopa Nüüdiskeelte Keskuse esindajalt videosilla vahendusel (inglise keeles);

 avaettekanne „Seostatud võõrkeelte õpe kui mitmekülgse gümnaasiumihariduse läbiv teema“ (Ülle Matsin, Viljandi Gümnaasiumi direktor);

ettekanded (omanäoliste koolide esindajad, Pille Põiklik, Haridus-ja Teadusministeeriumi keeleosakonna peaekspert);

töötoad eesti, inglise, vene ja soome keeles.

Konverentsil osalevad EVÕLi koostööpartnerid, kirjastused ja rahvusvaheliste eksamite keskused.

Konverentsi organiseerijad jätavad endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

 

MAJUTUS

Hestia Hotel Europa hotell pakub märksõna “EVÕL” kasutades majutust soodushinnaga: standard klassi tuba ühe inimese kasutuses 45 EUR/öö;

standard klassi tuba kahe inimese kasutuses 50 EUR/öö.

Osalejad broneerivad majutuse ja tasuvad majutuse eest ise.

Broneeringuid (märksõna „EVÕL“) ootab hotell e-postile: eha.kaasik@hestiahotels.com

Hotell saadab pärast broneerimist kinnituse 24 tunni jooksul.

 

OSALEMISTASU

EVÕLi liikmed – 30 eurot,

Võõrkeeleõpetaja õppekaval õppiv üliõpilane, EVÕLi liige * - 25 eurot

Mitteliikmed * - 40 eurot

 

Konverentsi osalemistasu sisaldab 2 kohvipausi, lõunat, vastuvõttu, konverentsimaterjale, osalemistõendit.

 

* Kutsume võõrkeeleõpetajaid ja võõrkeeleõpetaja õppekaval õppivaid üliõpilasi liituma EVÕLi liikmesorganisatsioonidega. Need võõrkeeleõpetajad, kel puudub aineühendus, saavad astuda EVÕLi üksikliikmeks. Konverentsi soodushind kehtib neile, kes astuvad liikmeks hiljemalt 15. novembril.

 

Vt Lisa: Liikmeks astumise võimalused

 

REGISTREERIMINE

 

Registreerimise tähtaeg: 20. november 2020 (või niikaua kuni kohti jätkub)

 

Pärast registreerumist saate kinnituskirja kolme päeva jooksul pärast registreerimisvormi laekumist.  Osalemistasu maksmisel kirjutage kindlasti arve number. Kui maksate ise, siis ülekande tegemise  tähtaeg on 1 nädal, asutusel – 2 nädalat (Tallinna koolid- 3 nädalat).

 

Registreerimine:  https://forms.gle/UQS3mCybvDL1hEpZ6

 

 

OLULINE INFO

Peame rangelt kinni Terviseameti poolt seatud reeglitest ja tagame teie turvalisuse.

Raamatumüügi lauad ja infolauad paigutame konverentsiruumi - Lääne-Euroopa saali. Saal mahutab 300 osalejat, kuid järgides Tervishoiuameti nõudeid hotellidele on saalis maksimaalselt 150 inimest. Töötoad toimuvad neljas ruumis, kus osalejad on ka hajutatud. Soovitame osalejatel kanda maski. Kohapeal on desinfitseerimisvahendid.

 

Konverentsi läbiviimist toetab Haridus-ja Teadusministeerium.

 

Info ja küsimused: Ene Peterson,

                               e-post: ene@peterson.ee

                               Tel: + 372 53 47 38 36

---

Lugupeetud kolleegid!

Kirjastus Argo ja Vene keele Õpetajate Selts (VÕS) kutsuvad Teid seminarile «Использование линейки учебников «Русский язык день за днём» на уроках РКИ на гимназической ступени».

Seminar toimub 25. augustil 2020 kell 11:00 – 14.30  aadressil Hariduse 3, Tallinn, Tallinna Prantsuse Lütseumi algkoolihoone auditooriumis.

Lektor – õppekomplektide autor Tatjana Trojanova

Seminaril käsitletakse järgnevaid teemasid:

11.00 – 12.30

- Содержательное наполнение учебного комплекса и его соответствие Государственной учебной программе.

- Структура учебника, рабочей тетради и аудиоприложения. Изменения в учебных материалах 10-го класса.

Kohvipaus

13.00 – 14.30

- Методические рекомендации автора по использованию учебных материалов «Русский язык день за днём».

Kõik osavõtjad saavad vastava tõendi, samuti on võimalik osta õppekirjandust. Raamatute eest saab tasuda nii sularahas, pangakaardiga kui ka arve alusel.

Registreerida saab 23. augustini e-posti teel:

argokirjastus@argokirjastus.ee, olga@argokirjastus.ee

Tel. 6888 680, 5833 1509

---

Lugupeetud kolleegid!
Kirjastus Argo ja Vene keele Õpetajate Selts (VÕS) kutsuvad Teid seminarile
«Использование учебного комплекса «Вверх по лестнице» на уроках РКИ».
Seminar toimub 26. augustil 2020 kella 11.00 – 17.00 aadressil Hariduse 3, Tallinn, Tallinna
Prantsuse Lütseumi algkoolihoone auditooriumis.
Seminari viivad läbi õppematerjalide autorid Larissa Panova, Jelena Panfilova, Eleonora
Rudakovskaja-Borisova ja Tatjana Trojanova.
Seminari programm:
11.00-12.30 Учебный комплекс для начинающих «Вверх по лестнице.  Ступень I»:
соответствие комплекса государственной учебной программе, содержание учебных
материалов и их структура. Методические рекомендации по использованию учебного
комплекса на уроках.      
Lektor – Larissa Panova
12.30-13.15 Работа с учебным комплексом «Вверх по лестнице. Ступень I» на уроках
РКИ в Частной школе Аудентес.
Lektor – Jelena Panfilova
Kohvipaus
13.45-15.15 Учебный комплекс «Вверх по лестнице. Ступень II-III»: соответствие
комплекса государственной учебной программе, содержание учебных материалов и их
структура. Методические рекомендации по использованию учебного комплекса на
уроках.
Lektor – Tatjana Trojanova
15.30-17.00 Учебный комплекс «Вверх по лестнице. Ступень IV»: соответствие
комплекса государственной учебной программе, содержание учебных материалов и их
структура. Методические рекомендации по использованию учебного комплекса на
уроках.
Lektor - Eleonora Rudakovskaja-Borisova
Kõik osavõtjad saavad vastava tõendi, samuti on võimalik osta õppekirjandust. Raamatute
eest saab tasuda nii sularahas, pangakaardiga kui ka arve alusel.
Registreerida saab 23. augustini e-posti teel:
argokirjastus@argokirjastus.ee, olga@argokirjastus.ee
Tel. 6888 680, 5833 1509

---

Tulevikku vaatav vene keele õpetaja: professionaalse kapitali arendamine uuendatud kontekstis

 

Vene Keele Õpetajate Selts ja Vene Keele ja Kirjanduse Õpetajate Liit (VKKYL) on saanud toetuse ühisele projektile “Tulevikku vaatav vene keele õpetaja: professionaalse kapitali arendamine uuendatud kontekstis”. 

 

Vene keele õpetamine Eestis toimub hetkel kahel põhimõttel - emakeelena ja võõrkeelena. Hetkeolukord aga näitab, et meie riigi kontekstis peab otsima ka kokkupuute punkte mõlema metoodika vahel, mis on tingitud sellest, et eesti õppekeelega koolis on vene keelt kõnelevatest perekondadest lapsed ning vene keele õpetamine nendele peab toetuma teistele põhimõtetele.Lähtudes kaasaegses Eesti ühiskonnas toimuvast arutelust ühise eesti kooli loomisel, peavad vene keele õpetajad (nii võõrkeele kui emakeelena) oskama õpetada vene keelt ja kultuuri heritaažkeelena, ning selle metoodika ja didaktika peab olema tasakaalustatud võõrkeele ja emakeele õppemeetodite kasutamise osas.

 

Sisuliselt koosneb projekt järgmistest tegevustest: tutvumine parimate vene keele õpetamise praktikatega Lätis ja Soomes, konsulteerimine metoodikute ja teadlastega Lätis, Soomes ja Eestis (TÜ, TLÜ), info kogumine ja analüüs, vene keele õpetajatele Eestis praktilis-metoodilise seminar-ümarlaua ettevalmistamine ja läbiviimine, mille käigus kogutakse andmed metoodilise juhendi koostamiseks. Maailma üldtendentsid viitavad üha suurenevale heritaažkeele kasutajaskonnale (emakeelest erinevas keelekeskkonnas elamine), mistõttu muutub metoodilise juhendi olemasolu olulisemaks pedagoogide jaoks. 

Projekti planeerides oli seminar-ümarlaua ajaks planeeritud november 2020. Reisid ja selle ettevalmistamine vastavalt enne seda, kevadel 2020. Seoses kujunenud olukorraga maailmas see aga võimalik ei ole. Anname parima, et saaksime sügisel seminar-ümarlaua siiski korraldada. 

 

Projekti rahastab Euroopa Liidu Sotsiaalfond

8.1 Õpetajate ja koolijuhtide professionaalse arengu toetamine“; 

„Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“

23.03.2020

__________

Reisil Peetrist Peterburi

Laupäeval, 11. jaanuaril 2020 toimus Peetri koolis (Rae valld) vabariiklik vene keele võistlus 7.-8. klassidele "Русский язык – это просто и легко!". Sellel aastal ootas osalisi kaasahaarav reis Peterburi.

Selleaastane võistlus oli pühendatud Peterburi vaatamisväärsustele. Õpilastel oli võimalus käia virtuaalsetel ekskursioonidel tuntuimates muuseumides, meenutasid tuntud vaatamisväärsuste ja sildade nimesid. Ülesanded olid väga eriilmselised: piltmõistatused, viktoriinid, sõnade otsimine ja koostamine. Kõigist paremini orienteerus põhja Veneetsiaks ristitud linnas võistkond «Александровская колонна», neile järgnes «Эрмитаж» ja vaid kaks punkti vähem teeninud  «Исаакиевский собор» lõpetas esikolmiku. Vene saatkond Eestis valmistas pjedestaalikohtadele erilised kingitused - spetsiaalsed raamatud Peterburi kohta. 

Kaotajaid sellel konkursil ei ole! Kõik osalejad said kingikoti hea, parema ja huvitavaga ning sellele lisaks hunniku positiivseid emotsioone! Igal aastal toetavad meie võistlust mitmed sponsorid, kelleta see üritus toimuda ei saaks. VÕSi ja osalenud õpilaste siiras tänu: 

Посольство Российской Федерации в Эстонской Республике
Abiprint
Scandinavian tours 
Vene teater
AS Kalev
Tallinna Ülikool
Kadrioru kunstimuuseum
Lennusadam
Koolibri kirjastus
VAT teater
Linnateater
NUKU teater ja muuseum
Batuudikeskus Trampolino
Kuulsaal

Peetri Kool

Galeriiga tutvuge siin

___________

Suvesoojus, mida klassiruumi kaasa võtta

 

Vene keele õpetajate seltsi traditsioonilised suvepäevad toimusel sel korral ebatraditsiooniliselt augustis. Veetsime kaks päeva Mäetaguse mõisas ja spaas, külastasime Toila Oru parki ning seiklesime mööda I. Severjanini radasid. 

Mäetaguse mõisas jagas oma uuemaid leide ja lähenemisi Jelena Tantseva (Moskva). Esmalt küsis ta: “Vene keele käänded kergelt ja nautides - on see üldse võimalik?” Tuleb välja, et on küll! Lisaks pea loendamatutele praktilistele nippidele ja tööriistadele rõhutas blogi vdohnovite.ru autor J. Tantseva õpetaja meisterlikkust doseerida materjali vastavalt õpilaste valmidusele, vanusele, klassi suurusele. Õpetajal on tohutu hulk teadmisi, aga kas meie õpilased vajavad kõike seda korraga ühes tunnis? Siin on kindlasti mõtteainet!

Omandatud praktiline panus meie töösse on hindamatu väärtusega. Sama tähtsa osa moodustavad vabas vormis vestlused kolleegidega, mille kestel kuuleme olukorrast teistes koolides, huvitavatest projektidest ning tihti leitakse ka koostööpartnerid uueks õppeaastaks. Uute kolleegide vajalikkust põhjendada ei ole vaja, seega rääkisid N. Tšuikina ja I. Moissejenko Tallinna Ülikoolist pedagoogilise praktika läbiviimisest. Nende sõnum oli - näidake tudengitele eeskuju huvitavate tundide näol ning leidke võimalus tudengilt õppida. 

VÕSi pikaaegne liige Larissa Õnnis saatis juhatusele järgneva tagasiside:

Õpetaja jaoks ei ole motivatsioon oma töö jaoks sugugi vähem olulisem kui õpilase motivatsioon õppida. Seepärast soovin väljendada suurt tänulikkust VÕSi juhatusele, kes organiseeris vene keele õpetajale seltsi väljasõidu. /.../ Sarnased kaks päeva annavad õpetajale tihti rohkem teadmisi kui pool aastat auditoorseid loenguid klassi seinte vahel!

VÕSi juhatus loodab siiralt, et meie liikmed võtavad saadud suvesoojuse endaga klassi kaasa, pakatavad uue õppeaasta algul energiast ning annavad osa oma õpilastelegi! 

Eva Viidemann

juhatuse liige

_____________

Austatud kolleegid!

Oleme rõõmsad, et jagate meiega oma arvamusi ja soove üritustest, mida korraldab teile VÕS. Katsume teie soovidele vastu tulla ning jagame oma liikmetega sel puhul kolme head uudist:

1. Sel korral veedame suvepäevad taaskord ühes Eesti ilusaimas mõisas Mäetagusel. Lisaks sellele külastame Pühtitsa kloostrit giidi saatel. 

2. Paljud neist kes osalesid VÕS20 konverentsil eelmiste aasta sügisel, soovisid taaskord kohtuda ja kuulata ühe suurepärase lektoriga Moskvast. Suvepäevade raames avardab meie silmapiiri Jelena Tantseva (6 akadeemilist tundi!).

3. Muretsema ei pea ka sellepärast, et kogu kasulik info ununeb enne prakikat - suvepäevad toimuvad vahetult enne uue õppeaasta algust 26.-27. augustil!

Suvepäevadele registreerumine kestab kuni 30. maini. Registreerimine loetakse kehtivaks pärast osavõtumaksu laekumist. Kui selle eest tasub kool, siis palume kindlasti märkida see registreerimisvormis. Kui maksate osalemise eest iseseisvalt, siis palume kanda raha Vene Keele Õpetajate Selts EE352200221011634765 (selgitus: Suvepäevad 2019). 

Osalemise täishind on 95 eurot (ööbimine, toitlustus, ekskursioon, õppeprogramm ja sõit).

VÕS liikmetele (liikmemaks tasutud enne 5.05.2019) - 35 eurot. 

Taaskord sõidame mõisa autodega. Juhid, kes võtavad kolleege auto peale, saavad kompensatsiooni. Täpsem info ja autodesse jagunemine toimub augustis. 

Suvepäevade täpsem programm on allalaetav siit

Parimate soovidega

VÕS juhatus

rki.estonia@gmail.com

 

________________________________

В мире животных!

Vene Keele Õpetajate Selts kuulutab välja vene keele kui võõrkeele võistluse 7.-8. klasside õpilastele ”Русский язык – это просто и легко!” Võistlus toimub Tallinnas Audentese koolis Tondi 84/1 (suur koolimaja), 12. jaanuaril 2019.a.

Osalejad: igast koolist mitte rohkem kui 2 õpilast
Žürii: Vene keele Õpetajate Selts
Registreerimine: siin, kuni 04.01.2019

Organisatsiooniline osa:
- Võistkonnad moodustatakse kohapeal erinevate koolide õpilastest
- Ülesannete teema on “Loomad”
- Ülesanded on meelelahutuslikud ja lähtuvad riiklikust õppekavast

Ajakava:
11.00 – 11.15      Kogunemine, registreerimine
11.30 – 13.00      Võistlus. Autasustamine

Osavõtumaks 2 eurot – üks õpilane. Palume osavõtust teatada hiljemalt 4. jaanuariks 2019  ja üle kanda osalustasu EE352200221011634765 (Swedbank) Selgitus: Vene keele konkursi osavõtumaks, kooli nimi
 
Vene Keele Õpetajate Seltsi juhatus

 

_____________________________

Austatud kolleegid!

Sel aastal täitub meie seltsil 20 tegutsemisaastat. Kutsume teid osa võtma meie juubelihõngulisest konverentsist 13. oktoobril 2018. Konverents toimub Silja Europa pardal. Laev lahkub sadamast kell 12.30 ning saabub tagasi kell 22. 

Programmist ei puudu lisaks pidulikele kõnedele ning õhtusöögile pedagoogiline õpituba Jelena Tantsevalt (Moskva). Jelena Tantseva on innovatiivsete vene keele kursuste autor. 

Seekord pakub VÕSi juhatus märgata ja tunnustada kolleege "loomingulisuse, andekuse, individuaalsuse ja oskuse eest luua uusi ideid" («за креативность, талант, индивидуальность и умение создавать свежие идеи»). Esitage oma kolleeg ja VÕSi liige kuni 1. oktoobrini 2018 sellel aadressil https://goo.gl/forms/cS486GLNVYIXqAkY2 . 

Osavõtutasu on 85 eurot, VÕSi liikmele 50 eurot (liikmed seisuga 1.04.2018). Hinna sees on kruiis Tallinn-Helsingi-Tallinn (Helsingis ei väljuta laevast), kohvipausid, õhtusöök, majutus kajutis (soovi korral saab jääda ööseks), osalemine programmis. 

Registreerimine on avatud kuni 14. septembrini https://goo.gl/forms/cVzJL2sdYkF4VuVv1 Kohtade arv on piiratud. Osavõtutasu palume kanda EE352200221011634765 kuni 14. septembrini. Selgitusse kirjutada VÕS20. 

Kohtumiseni konverentsil!

VÕSi juhatus

https://www.facebook.com/vosestonia/

____________________________________________________________________________________

Vene Keele Õpetajate Selts kuulutab välja vene keele kui võõrkeele võistluse

7.-8. klasside õpilastele ”Русский язык – это просто и легко!” 

Võistlus toimub Tallinnas Vene Kultuurikeskuses Mere pst 5, 13. jaanuaril 2018.a.

Osalejad: igast koolist mitte rohkem kui 2 õpilast.

Registreerimine: siin, kuni 05.01.2018

Ülesannete teema on “Minu kodumaa Eesti”

Täpsem info ja juhend on siin

______________________________________________________________________________________

Interaktiivne veebipõhise õppevara konkurss vene keele kui võõrkeele õppimise toetamiseks juhend. Tööde esitamise tähtaeg on 15. veebruar 2018

____________________________________________________________________________________________

Дорогие коллеги!

 

Общество преподавателей русского языка и литературы Эстонии (VÕS), Институт гуманиратных исследований Таллиннского университета приглашает вас на курсы повышения квалификации «Преподавание РКИ в современной образовательной среде», которые проведут преподаватели Российского университета дружбы народов (Москва) 23-25 октября 2017 года.

Предлагаем следующую программу курсов (изменения возможны, информация будет разослана зарегистрировавшимся слушателям):

23 октября 12.00-18.00 (ауд. S-420)

«Исследовательские инновации и компьютерные технологии в обучении русскому языку»

24 октября 9.00-17.00 (ауд. А-242)

«Виртуальные музейные ресурсы в контексте преподавания РКИ»

25 октября 9.00-14.00 (ауд. А-121)

«Проблемы разработки новых учебников для изучающих русский язык как иностранный»

По окончании будет выдано свидетельство о прослушивании курсов повышения квалификации.

Стоимость участия в курсах (также включает в себя обеды и кофейные паузы):

35 евро.*

*члены VÕS, студенты и преподаватели ТЛУ – 30 евро

Для участия в курсах необходима предварительная регистрация: https://goo.gl/forms/oGk0yZ5hOKPYwQ4H3.

Оплату необходимо произвести до 15 октября на расчетный счет Vene keele õpetajate selts EE352200221011634765, пояснение: koolitus 23.-25.10.2017.

Количество мест ограниченно. Регистрация открыта до 13 октября 2017 года. Возможно выставление счета для оплаты школой: заполнение соответствующего поля регистрационной анкеты обязательно!

_________________________________________________________________________________________________

Head kolleegid!


Vene Keele Õpetajate Selts ja Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituut (Vene ja Ida-Euroopa uuringud) kutsuvad Teid infopäevale. Infopäev toimub 8.septembril 2017 a. Tallinna Ülikoolis (ruum täpsustatakse). Ürituse algus on kell 15.00.


Infopäeva kava:
1. Tervituskohv;
2. Tagasiside VÕS-i tegevustest jaanuar-august 2017 (INNOVE projektid e-ülesannete koostamine ja e-Koolikott, VÕS-i suvepäevad, aineühenduste koolituspäevad, vene keele õpetajate väliskoolitus jmt);
3. VÕS-i plaanid kampaania EESTI VABARIIK 100 raames (Riiklik vene keele konkurss 7.-8. kl õpilastele; Riiklik vene keele kui võõrkeele olümpiaad: teema ja läbiviimise kord; Eesti aineühenduste õpetajate plaanid jt);
4. Venemaa Rahvaste Sõpruse Ülikooli (Российский университет дружбы народов) täiendkoolitus vene keele õpetajatele Eestis;
5. VÕS-i tööplaan, algatatud küsimused.


Osalemistasu 3 eurot.
NB! VÕSi liikmetele, TLÜ õppejõududele ja tudengitele tasuta.
Osalemistasu palume kanda Vene Keele Õpetajate Seltsi arveldusarvele EE352200221011634765. Selgitusse märkige – Infopäev 08.09.2017


Need, kes soovivad arvet, palume pöörduda aadressil akadinets@gmail.com hiljemalt 6.septembril 2017.


Palume infopäevale registreeruda 6.septembriks 2017 lingil https://goo.gl/forms/DJlULn6oDqC77QNJ3
Lisainfo: natalia.tshuikina@tlu.ee


Дорогие коллеги!


Общество учителей русского языка и Институт гуманитарных наук (направление российских и восточно-европейских исследований) приглашают вас на информационное мероприятие, которое состоится 8 сентября 2017 г. в Таллиннском университете (аудитория уточняется). Начало семинара в 15 часов.
В программе:
1. Кофе и закуски;
2. О деятельности Общества с января по август 2017 года (проекты INNOVE, Летние дни, Образовательный семинар для членов предметных объединений, курсы повышения квалификации и др.);
3. Планы Общества в рамках кампании EESTI VABARIIK 100 (Республиканский конкурс по русскому языку для учеников 7-8 классов; Республиканская олимпиада по русскому языку как иностранному: тема и порядок проведения; планы учителей различных предметных объединений Эстонии и др.);
4. Курсы повышения квалификации Российского университета дружбы народов для учителей Эстонии;
5. О плане работы Общества и текущие вопросы.


Стоимость участия 3 евро (р/с EE352200221011634765, Vene Keele Õpetajate Selts, selgitus: Infopäev 16.09.2016). Если вам необходим счет на оплату участия, просим обратиться по адресу akadinets@gmail.com не позднее 6 сентября 2017 г.


Члены Общества учителей русского языка, преподаватели и студенты ТЛУ принимают участие бесплатно.
Желающих принять участие просим зарегистрироваться до 6 сентября 2017 г. по ссылке https://goo.gl/forms/DJlULn6oDqC77QNJ3
Дополнительная информация: natalia.tshuikina@tlu.ee

_______________________________________________________________________________________________________

Дорогие коллеги!

Издательство «Арго» и VÕS приглашают на семинар «Использование учебных комплексов из серии «Вверх по лестнице»: «Ступень II» и «Ступень III» на уроках РКИ в 7 и 8 классе», который состоится 16 сентября в 11 часов в Таллинне по адресу Рявала пст. 8.

 

Семинар проводит автор учебников Татьяна Троянова.

 

На семинаре будут рассмотрены следующие темы:

1. Содержательное наполнение учебных комплексов и их соответствие Государственной учебной программе.

2. Структура учебных комплексов (учебника, рабочей тетради и аудиоприложения).

3. Методические рекомендации автора по использованию учебных материалов «Вверх по лестнице. Ступень II» и «Вверх по лестнице. Ступень III».

 

Продолжительность курсов – 4 академических часа. После первых двух академических часов – кофейная пауза.

 

Участие в курсах бесплатное.

По окончании – вручение справок о посещении курсов.

 

Зарегистрироваться на курсы можно до 14.09 по адресу larissa@argokirjastus.ee или по тел.: 68 88 683; 56 56 15 44

akadinets@gmail.com

  • Tööplaan 2017/2018 õppeaastaks on valmimisel. 

VÕSi infopäev

September 2017

Õppevara konkurss

Alates oktoobrist 2017. 

Vene keele konkurss 7.-8. klassi õpilastele

Toimub 13. jaanuaril 2018. 

bottom of page